Μία γερή κόντρα, εντός και εκτός εισαγωγικών, έχει ξεκινήσει ανάμεσα στον Δήμο Θεσσαλονίκης και στους γκραφιτάδες της πόλης.»
Όπως αναφέρθηκε στην εκπομπή “Ώρα Ελλάδος” στο OPEN, το πρωί της Παρασκευής (12/07), συνεργεία του Δήμου Θεσσαλονίκης αλλά και εθελοντές πολίτες καθαρίζουν τα γκράφιτι από τοίχους σε σημεία της πόλης, ωστόσο οι τοίχοι ξαναβάφονται μέσα σε λίγες ώρες!
Τελευταίο παράδειγμα ένα τοιχίο στο Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο, κάτω από τον Άγιο Δημήτριο, που δεν διατηρήθηκε καθαρό ούτε για 12 ώρες, με το νέο έργο τέχνης να γράφει “Δήμαρχε,χάλασε ο τοίχος”!
Σύμφωνα με τον Δήμο Θεσσαλονίκης, η επιχείρηση για μία καθαρή Θεσσαλονίκη θα συνεχιστεί.
Διαβάστε όλα τα τελευταία νέα | Ενημερωθείτε