{ επικαιρότητα }

Και τώρα ποιος τον σταματά; 2-1 ο Άρης τη Δόξα και ακόμη μια ανατροπή

Και τώρα ποιος τον σταματά; 2-1 ο Άρης τη Δόξα  και ακόμη μια ανατροπή

Συνεχίζει ο Άρης και κανείςδεν τον σταματά! Με τον κόσμο του να έχει επιστρέψει και να κάνει κατάληψη στη Δράμα, έκανε την ανατροπή  (1-2) κι πέτυχε το «7 στα 7» στη Football League.

Οι «κιτρινόμαυροι» πέτυχαν με ανατροπή (1-2) καρδιάς το «επτά στα επτά» και έφτασαν τους 21 βαθμούς, με τους Διαμαντόπουλο και Παυλίδη να βάζουν τα γκολ της νίκης

Αν και τους στράβωσε το παιχνίδι με τη Δόξα, οι «κίτρινοι» όχι μόνο έμειναν όρθιοι σε μια από τις δυσκολότερες έδρες της Football League, αλλά έφυγαν από ?κει με την έβδομη σερί νίκη τους (1-2)!

Το γκολ του Κάσες στο 28? (με σουτ που κόντραρε στον Δεληζήση πριν καταλήξει στα δίχτυα του Καντιμοίρη) γέμισε ενθουσιασμό τους γηπεδούχους. Και θα μπορούσαν μάλιστα εκείνοι να φέρουν σε ακόμα δυσκολότερη θέση την ομάδα του Δημήτρη Σπανού αν κεφαλιά του Ματσούκα πριν το ημίχρονο δεν έφευγε λίγο άουτ. Η Δοξα ήταν καλύτερη του Άρη στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Δημήτρης Σπανός, έριξε άμεσα στο δεύτερο ημίχρονο στον αγώνα τους Παυλίδη και Πλατέλλα, προκειμένου να πιέσει την αντίπαλη ομάδα, για να φτάσει στην ανατροπή. Και δικαιώθηκε, καθώς στο 60΄οι δύο αλλαγές του προσπάθησαν να φέρουν την μπάλα στην περιοχή της Δράμας, με τον Μπαργκάν να γίνεται αποδέκτης από τα αριστερά, να γυρίζει στη μικρή περιοχή με τον Διαμαντόπουλου σε κενή εστία να την σπρώχνει στην ανυπεράσπιστη εστία για το 1-1! Οι «κιτρινόμαυροι» δεν είπαν όμως την τελευταία τους κουβέντα, καθώς στο 78΄ο Παυλίδης με μία γκολάρα, μετά από την ασίστ του Διαμαντόπουλου, «κεραυνοβόλησε» τον Μένκα και πέτυχε την ανατροπή (1-2)!

Έτσι, ο Άρης πέτυχε την τρίτη του ανατροπή στο φετινό πρωτάθλημα, διατήρησε το απόλυτο (7 στα 7) και επέκτεινε ακόμα περισσότερο τη διαφορά από τους ανταγωνιστές του για μια θέση στη Σούπερ Λίγκα. Αντιθέτως, η Δόξα υπέστη τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της (μετά από ?κείνη στην Πάτρα) και έχασε έδαφος στη μάχη για το δεύτερο εισιτήριο, μένοντας στην τέταρτη θέση.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, από την κερδίδα των οπαδών του Άρη πετάχθηκε αναίτια μία κροτίδα προς τον επόπτη. Και αυτή ήταν η μοναδική άσχημη στιγμή του αγώνα, που έγινε μέσα σε εξαιρετική ατμόσφαιρα δίχως παρατράγουδα.

Συνθέσεις:

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Aγγελος Διγκόζης): Μένκα, Γκότοβος, Ντιμιτρόφσκι, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Κάσες (84' Νατσιόπουλος), Γουνδουλάκης (79' Πετρόπουλος), Ματσούκας, Μπαϊκαρά, Μαρκόπουλος (64' Μαχαίρας), Ριζογιάννης.

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης, Σόουζα, Δεληζήσης, Μουμίν, Ιντζόγλου, Μπαργκάν (85' Μαραγκός), Βαλεριάνος, Διαμαντόπουλος, Κάσσος (46΄Παυλίδης), Πασάς (51΄Πλατέλλας), Μπούρμπος.