ΠΑΟΚ
Φωτογραφία Αρχείου

Με 2-0 ηττήθηκε ο ΠΑΟΚ στη Σόφια στα προκριματικά του Europa Conference League

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στη Σόφια από τη Λέφσκι με 0-2 για το πρώτο παιχνίδι του 2ου προκριματικού γύρου του Europa Conference League και τώρα έχει το βλέμμα στραμμένο στην ανατροπή στην Τούμπα σε μία βδομάδα από τώρα.

Ο ΠΑΟΚ έκανε πρεμιέρα με ήττα 0-2 από τη Λέφσκι στη Σόφια, παρουσιάζοντας κακό πρόσωπο και μεγάλη αδυναμία στο να δημιουργήσει στην επίθεση.

Η Λέφσκι σόκαρε τον ΠΑΟΚ, πετυχαίνοντας γκολ από τα αποδυτήρια ενώ πριν συμπληρωθεί το 20λεπτο, το σκορ ήταν ήδη 2-0 υπέρ των γηπεδούχων, προκαλώντας ντελίριο ενθουσιασμού στο κατάμεστο «Γκεόργκι Ασπαρούχοφ».

Με τη σέντρα του αγώνα, οι Βούλγαροι έκαναν ένα γέμισμα, ο Κάργας έπιασε κεφαλιά προς τα πίσω στρώνοντας στον Ουέλτον Φελίπε, ο οποίος πλάσαρε πάνω από τον Κοτάρσκι για το 1-0, ενώ πριν συμπληρωθούν τα 20 λεπτά σε μία αντεπίθεση ο Μπιλάλ Μπαρί έκανε το 2-0 για τους κυπελλούχους Βουλγαρίας.

Οι δύο ομάδες θα κοντραριστούν ξανά την επόμενη Πέμπτη στις 20:30, αλλά αυτήν τη φορά στην Τούμπα. Ο τελικός νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση το νικητή του ζευγαριού Βέλεζε – Χάμρουν Σπάρτανς.

Ακολουθήστε το cityportal.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις Διαβάστε για Συναυλίες, Σινεμά, Θέατρο, βιβλία, τέχνες, εκδρομές στην ατζέντα (ημερολόγιο) αλλά και όλα τα Τελευταία νέα από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον Κόσμο, σήμερα, τώρα που συμβαίνουν.