η ενδεκάδα του παοκ που ξεκινησε τον αγώνα

ΠΑΟΚ - Λέφσκι Σόφιας 0-1 στο α ημίχρονο

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στην Τούμπα με την Λέφσκι Σόφιας να προηγείται με 1-0 και να δυσκολεύει πολύ το έργο του δικεφάλου μια και ο ΠΑΟΚ για να μπορέσει να προκριθεί πρέπει πλέον να πετύχει 3 γκολ για να στείλει τον αγώνα στην παράταση και 4 γκολ για να προκριθεί.

Στο  25′ ο Λύρατζης έκανε κακό γύρισμα για τον Κοτάρσκι, ο Ρονάλντο «τσίμπησε» την μπάλα, απέφυγε τον Κοτάρσκι και πλάσαρε σε κενή εστία και έκανε το 0-1

Η αποκαρδιωτική εικόνα του πρώτου μέρους για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου σε συνδυασμό με το άσχημο αποτέλεσμα προκάλεσε τις αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του Δικεφάλου.

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου ξεκίνησε με τον Κοτάρσκι στο τέρμα, τους Λύρατζη, Ινγκασον, Κάργα, Ράφα Σοάρες στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους Κούρτιτς, Ντόουγκλας Αουγκούστο στον άξονα, τους Κουαλιάτα, Αντρίγια Ζίβκοβιτς στα άκρα και τον Ντάντας πίσω από τον Νάραϊ που αν και περισσότερο ακραίος θα ξεκινήσει στο «9».

Ακολουθήστε το cityportal.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις Διαβάστε για Συναυλίες, Σινεμά, Θέατρο, βιβλία, τέχνες, εκδρομές στην ατζέντα (ημερολόγιο) αλλά και όλα τα Τελευταία νέα από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον Κόσμο, σήμερα, τώρα που συμβαίνουν.