{ Τελευταία νέα }

Σλόβαν Μπρατισλάβας – ΠΑΟΚ 1-0, ο δικέφαλος αυτοκτόνησε με τραγικό λάθος στο 94′

Κατηγορίες: Τελευταία νέα

Μπορεί σε όλο τον αγώνα να ήταν καλύτερος από την Σλόβαν Μπρατισλάβας, μπορεί να έχασε ευκαιρίες, αλλά έκανε ένα μοιραίο λάθος και την πλήρωσε.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με τις καλύτερες προυποθέσεις τον αγώνα μια και στο στο 7ο λεπτό είχε δοκάρι σε σουτ του Ζαμπά. Όμως όχι μόνο δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την ανωτερότητά του, αλλά κυριολεκτικά κατάφερε να δεχθεί γκολ στις καθυστερήσεις. Μπορεί σε όλο τον αγώνα να ήταν καλύτερος από την Σλόβαν Μπρατισλάβας, μπορεί να έχασε ευκαιρίες, αλλά έκανε ένα μοιραίο λάθος  και την πλήρωσε. Χαλάρωσε αδικαιολόγητα στα τελευταία λεπτά με αποτέλεσμα να δεχθεί ένα αστείο γκολ για το οποίο την ευθύνη μοιράζονται από 50% Βαρέλα και Πασχαλάκης

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας κρατάει το 1-0 και θα πάει στη Τούμπα να υπερασπίσει αυτό το γκολ. Βέβαια είναι αστείο να λεμε πως κινδυνεύει ο ΠΑΟΚ να χάσει τη πρόκριση. Μέσα στη Τούμπα τίποτε δεν είναι ακατόρθωτο για τον δικέφαλο και σίγουρα μπορεί να πετύχει περισσότερα γκολ από το ταπεινό 1-0 που έχασε. Αυτό που πρέπει να απασχολήσει τον ΠΑΟΚ είναι τα λάθη της άμυνας.

Σλόβαν (Γιαν Κόζακ): Γκρέιφ, Καμπς (77? Νόνο), Μόχα (87? Ντάνιελ), Λιούμπισιτς, Σπόραρ, Αμπένα, Μεντβέντεφ, Χόλμαν, Μποζίκοφ, Τσάβριτς (53? Ρατάο) , Ντε Μάρκο.

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Εσίτι (76? Αουγκούστο), Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ (80? Στοχ), Πέλκας (65? Σφιντέρσκι), Άκπομ.