ΠΑΟΚ

Στον τελικό ο ΠΑΟΚ μετά το 1-1 με τον Ολυμπιακό

Ο περσινός Κυπελλούχος Ελλάδας, ΠΑΟΚ, θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στον φετινό τελικό του θεσμού, καθώς έφυγε με ισοπαλία 1-1 απ’ το «Γ. Καραϊσκάκης» στον δεύτερο ημιτελικό με τον Ολυμπιακό.

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση και στις… λεπτομέρειες, ο ΠΑΟΚ έφερε 1-1 στην έδρα του Ολυμπιακού και πέρασε στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, με το εκτός έδρας γκολ που σημείωσε ο Τσόλακ στο 109’ (0-0 το ματς της Τούμπας)!

Μετά από ένα τρομερό σε ένταση, πάθος κι ευκαιρίες ματς που έμεινε στο 0-0 στην κανονική διάρκεια, ο Ελ Αραμπί με εύστοχο πέναλτι στο 105’ έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό, όμως στο φινάλε «μίλησε» ο Κροάτης φορ του ΠΑΟΚ που πέτυχε το γκολ της πρόκρισης, τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Πηγή: newsit.gr

Ακολουθήστε το cityportal.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις Διαβάστε για Συναυλίες, Σινεμά, Θέατρο, βιβλία, τέχνες, εκδρομές στην ατζέντα (ημερολόγιο) αλλά και όλα τα Τελευταία νέα από τη Θεσσαλονίκη, την Ελλάδα και τον Κόσμο, σήμερα, τώρα που συμβαίνουν.