{ Life }

Super League: Πρόγραμμα με όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος 2019-2020


Κατηγορίες: Αυτό το ξέρατε;

Super League: Πρόγραμμα με όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος 2019-2020
15/12
18/12
19/12
   ...    





Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της Super League της σεζόν 2019-2020. Ολες οι αγωνιστικές:

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της Super League της σεζόν 2019-2020. Ολες οι αγωνιστικές:
 
1η αγωνιστική (24-26 Αυγούστου)
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ – Ξάνθη
Λαμία – Παναθηναϊκός
Άρης – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός
Πανιώνιος – ΝΠΣ Βόλος
Ατρόμητος – ΑΕΛ
 
2η αγωνιστική (31 Αυγούστου 1-2 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΛ - Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ
Βόλος - Άρης
Παναθηναϊκός - ΟΦΗ
Παναιτωλικός - Ξάνθη
ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 
Λαμία - Ατρόμητος
 
3η αγωνιστική (14-16 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΚ - Λαμία 
Ξάνθη - Αστέρας Τρίπολης
Άρης - Παναθηναϊκός
Ατρόμητος - ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός - Βόλος
ΟΦΗ - Παναιτωλικός 
Πανιώνιος - ΑΕΛ
 
4η αγωνιστική (21-23 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΛ - Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 
Βόλος - ΟΦΗ
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 
Παναιτωλικός - ΑΕΚ 
ΠΑΟΚ - Άρης
Λαμία - Πανιώνιος
 
5η αγωνιστική (28-30 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 
Ξάνθη - Βόλος
Άρης - ΑΕΛ 
Ατρόμητος - Παναιτωλικός
Ολυμπιακός - Λαμία 
ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης 
Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 
 
6η αγωνιστική (5-7 Οκτωβρίου)
ΑΕΛ - ΑΕΚ
Άρης - Ολυμπιακός 
Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ
Βόλος - Ατρόμητος
ΟΦΗ - Πανιώνιος
Παναθηναϊκός - Ξάνθη
Λαμία - Παναιτωλικός 
 
7η αγωνιστική (19-21 Οκτωβρίου)
ΑΕΚ - Βόλος 
Ξάνθη - Άρης 
Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 
Ολυμπιακός - ΟΦΗ
Παναιτωλικός - ΑΕΛ 
Πανιώνιος - Αστέρας Τρίπολης 
ΠΑΟΚ - Λαμία
 
8η αγωνιστική (26-28 Οκτωβρίου) 
Άρης - Παναιτωλικός 
Αστέρας Τρίπολης - Λαμία 
Ατρόμητος - Πανιώνιος
Βόλος - ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός - ΑΕΚ 
ΟΦΗ - Ξάνθη 
Παναθηναϊκός - ΑΕΛ
 
9η αγωνιστική (2-4 Νοεμβρίου)
ΑΕΚ - Ατρόμητος
ΑΕΛ - ΟΦΗ
Ξάνθη - Ολυμπιακός
Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος - Άρης
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός
Λαμία - Βόλος
 
10η αγωνιστική (8-11 Νοεμβρίου)
ΑΕΛ - Λαμία
Ξάνθη - Πανιώνιος
Άρης - Αστέρας Τρίπολης
Βόλος - Παναιτωλικός 
Ολυμπιακός - Ατρόμητος
ΟΦΗ - ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός - ΑΕΚ
 
11η αγωνιστική (23-25 Νοεμβρίου)
ΑΕΚ - Άρης
Αστέρας Τρίπολης - Βόλος
Ατρόμητος - ΟΦΗ
Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός 
Πανιώνιος - Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ - ΑΕΛ
Λαμία - Ξάνθη
 
12η αγωνιστική (30/11, 1-2 Δεκεμβρίου) 
ΑΕΛ - Βόλος
Ξάνθη - Ατρόμητος
Άρης - Λαμία
Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
ΟΦΗ - ΑΕΚ
Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος - Παναιτωλικός
 
13η αγωνιστική (7-9 Δεκεμβρίου)
ΑΕΚ - Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΛ
Ατρόμητος - Άρης
Βόλος - Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός - Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ - Ξάνθη
Λαμία - ΟΦΗ
 
14η αγωνιστική (14-15 Δεκεμβρίου)
ΑΕΛ - Ατρόμητος 
Ξάνθη - ΑΕΚ 
Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 
Βόλος - Πανιώνιος
ΟΦΗ - Άρης 
Παναθηναϊκός - Λαμία 
Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ
 
15η αγωνιστική (18-19 Δεκεμβρίου)
ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης 
Ξάνθη - Παναιτωλικός 
Άρης - Βόλος 
Ατρόμητος - Λαμία 
Ολυμπιακός - ΑΕΛ
ΟΦΗ - Παναθηναϊκός 
Πανιώνιος - ΠΑΟΚ
 
16η αγωνιστική (21-23 Δεκεμβρίου)
ΑΕΛ - Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης - Ξάνθη
Βόλος - Ολυμπιακός 
Παναθηναϊκός - Άρης 
Παναιτωλικός - ΟΦΗ 
ΠΑΟΚ - Ατρόμητος 
Λαμία - ΑΕΚ 
 
17η αγωνιστική (4-6 Ιανουαρίου)
ΑΕΚ - Παναιτωλικός
Ξάνθη - ΑΕΛ 
Άρης - ΠΑΟΚ
Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης 
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
ΟΦΗ - Βόλος
Πανιώνιος - Λαμία 
 
18η αγωνιστική (11-13 Ιανουαρίου)
ΑΕΛ - Άρης 
Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ
Βόλος - Ξάνθη 
Παναθηναϊκός - Πανιώνιος
Παναιτωλικός - Ατρόμητος
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 
Λαμία - Ολυμπιακός
 
19η αγωνιστική (18-19 Ιανουαρίου) 
ΑΕΚ - Λαμία 
Ξάνθη - Παναθηναϊκός 
Ατρόμητος - Βόλος
Ολυμπιακός - Άρης 
Παναιτωλικός - Λαμία 
Πανιώνιος - ΟΦΗ 
ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης 
 
20η αγωνιστική (22-23 Ιανουαρίου)
ΑΕΛ - Παναιτωλικός 
Άρης - Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης - Πανιώνιος
Βόλος - ΑΕΚ 
ΟΦΗ - Ολυμπιακός 
Παναθηναϊκός - Ατρόμητος 
Λαμία - ΠΑΟΚ 
 
21η αγωνιστική (25-27 Ιανουαρίου)
ΑΕΚ - Ολυμπιακός 
ΑΕΛ - Παναθηναϊκός 
Ξάνθη - ΟΦΗ
Παναιτωλικός - Άρης 
Πανιώνιος - Ατρόμητος 
ΠΑΟΚ - Βόλος 
Λαμία - Αστέρας Τρίπολης 
 
22η αγωνιστική (1-3 Φεβρουαρίου)
Άρης - Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης - Παναιτωλικός
Ατρόμητος - ΑΕΚ 
Βόλος - Λαμία 
Ολυμπιακός - Ξάνθη 
ΟΦΗ - ΑΕΛ 
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
 
23η αγωνιστική (8-10 Φεβρουαρίου)
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 
Αστέρας Τρίπολης - Άρης 
Ατρόμητος - Ολυμπιακός 
Παναιτωλικός - Βόλος 
Πανιώνιος - Ξάνθη 
ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 
Λαμία - ΑΕΛ 
 
24η αγωνιστική (15-17 Φεβρουαρίου)
ΑΕΛ - ΠΑΟΚ
Ξάνθη - Λαμία 
Άρης - ΑΕΚ 
Βόλος - Αστέρας Τρίπολης 
Ολυμπιακός - Πανιώνιος
ΟΦΗ - Ατρόμητος 
Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός
 
25η αγωνιστική (22-24 Φεβρουαρίου)
ΑΕΚ - ΟΦΗ 
Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός 
Ατρόμητος - Ξάνθη
Βόλος - ΑΕΛ
Παναιτωλικός - Πανιώνιος 
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 
Λαμία - Άρης 
 
26η αγωνιστική (1 Μαρτίου)
ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης 
Ξάνθη - ΠΑΟΚ
Άρης - Ατρόμητος 
Ολυμπιακός - Παναιτωλικός
ΟΦΗ - Λαμία 
Παναθηναϊκός - Βόλος
Πανιώνιος - ΑΕΚ 
 
 
Αξίζει επίσης να τονιστεί ότι:
Το πρωτάθλημα των 14 ομάδων η κανονική διάρκεια θα ολοκληρωθεί την 1η Μαρτίου 2020.
Τα ματς της κανονικής περιόδου των 26 αγωνιστικών θα πραγματοποιηθούν σε 24 σαββατοκύριακα, ενώ θα υπάρξουν και δύο εμβόλιμες: Στις 18-19 Δεκεμβρίου 2019 και στις 22-23 Ιανουαρίου 2020.
Τα πλέι-οφ (θέσεις 1-6) των 10 αγωνιστικών για την ανάδειξη πρωταθλητή και για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια, θα αρχίσουν στις 7 Μαρτίου 2020 και θα ολοκληρωθούν στις 17 Μαΐου 2020, έχοντας μόνο μία εμβόλιμη στις 13 Μαΐου.
Τα πλέι-άουτ (θέσεις 7-14) που θα κρίνουν τον υποβιβασμό θα αρχίσουν στις 14 Μαρτίου 2020 και θα ολοκληρωθούν στις 10 Μαΐου 2020.

:

Για να μαθαίνεις πρώτος τι γίνεται στη Θεσσαλονίκη
Ακολούθησε μας στο Facebook

 





 



TOP 10 ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ