rapid test

Θεσσαλονίκη: Δωρεάν rapid test Δευτέρα (24/01)

Για την Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022, τα σημεία που θα γίνουν δωρεάν rapid test από κλιμάκια του ΕΟΔΥ σε ΘεσσαλονίκηΑθήνα και υπόλοιπη Ελλάδα:

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Tι πρέπει να ξέρετε για τα ράπιντ τεστ

  1. Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Μαρούσι, 09:30-15:00
  2. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  3. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  4. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως  Κων/νου, 09:30-15:00
  5. Δ. Περιστερίου, Δημοτικά καταστήματα – γραφεία Ερυθρού Σταυρού έναντι της πλατείας Δημαρχείου –στάση «Μετρό Περιστέρι», 12:00-18:00
  6. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
  7. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
  8. Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00
  9. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 11:00-17:00
  10. Δ. Πετρούπολης, ΚΑΠΗ Πετρούπολης, Δωδεκανήσου και Κρήτης, 09:30-15:00
  11. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  12. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  13. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  14. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  15. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  16. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)

7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)

Θεσσαλονίκη


 

  1. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.
  2. Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ Πυλαίας, Πολυτεχνείου 11, 09:30 – 15:00.
  3. Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 09:00-15:00
  4. Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδά, 09:30 – 15:00.
  5. Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
  6. 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 10:30-13:30
  7. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 10:30-13:30
  8. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  9. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

  10. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Μεσολόγγι, 08:30-14:30
  11. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
  12. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
  13. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30 – 13:00
  14. Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00- 17:00
  15. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  16. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  17. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-15:00
  18. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, 8:00-14:00
  19. Άρτα, Κέντρο Υγείας (ISO BOX), 09:00-15:00
  20. Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00
  21. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
  22. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
  23. Αχαΐα, Πάτρα, ΑΤΕΙ Πατρών, Μεγάλου Αλεξάνδρου 219, 09:00-16:00
  24. Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 09:00-15:00
  25. Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-13:45
  26. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 09:00-15:30
  27. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
  28. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  29. Έβρος, Παλιό νοσοκομείο, Δήμητρας 19,  09:00 – 15.00
  30. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
  31. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  32. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:00
  33. Εύβοια,  Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
  34. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
  35. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ,09:00-15:00
  36. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  37. Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, 09:00-14:30
  38. Ηλεία, Λεχαινά Σινέ Αστρον, 09:30-14:30
  39. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  40. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  41. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
  42. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  43. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  44. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
  45. Ηράκλειο, ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, Δ. Μαλεβιζίου, 09:00-15:00
  46. Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
  47. Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
  48. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  49. Θεσπρωτία, Παλαιό ΚΕΠ Πέρδικας, 10:00-14:00
  50. Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00- 16:00
  51. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  52. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
  53. Ιωάννινα, Γρεβενίτι, 11:00-13:00
  54. Καβάλα,  Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
  55. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  56. Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00 – 14:00
  57. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
  58. Λέρος, Δημοτικό κτίριο Δονα, 09:00-14:00
  59. Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
  60. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00
  61. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
  62. Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
  63. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
  64. Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  65. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μαντζάρου 5, 09:00-14:30
  66. Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Αχαράβης, 09:30-14:30
  67. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
  68. Κεφαλληνία, Πάστρα, Αίθουσα Εκδηλώσεων (Σχολεία), 10:00-14:00
  69. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  70. Κιλκίς, Άγιος Αντώνιος, Πολιτιστικός Σύλλογος/Πνευματικό Κέντρο, 09:00-11:00
  71. Κιλκίς, Κορωνούδα, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00
  72. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
  73. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 15:15
  74. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
  75. Κόρινθος, Πνευματικό κέντρο Εξαμιλίων, 08:30-11:00
  76. Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 11:30-14:30
  77. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30
  78. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 09:30- 16:30
  79. Λακωνία, ΓΝ.Μολάων, 09:30- 14:30
  80. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
  81. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-18:00
  82. Λάρισα, Γ΄ΚΑΠΗ, Ηρώων Πολυτεχνείου & 23ης Οκτωβρίου, 8:00-15:30
  83. Λάρισα,   Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 8:00-15:30
  84. Λάρισα, Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου, 8:00-11:30
  85. Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ,  12:30-15:30
  86. Λάρισα, Κέντρο Υγείας Ελασσόνας 09:00-12:00
  87. Λάρισα, Μύλος του Παππά, 8:00-15:30
  88. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
  89. Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
  90. Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  91. Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο Γ.Ν. Λήμνου, Ηφαίστου 1, 13:00-19:30
  92. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:30-15:30
  93. Μαγνησία,  Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 09:00-15:00
  94. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
  95. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί/Μαθητές), 08:30 – 19:30
  96. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 08:30 -15:00
  97. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30
  98. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30
  99. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30
  100. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
  101. Πάρος, Π.Ι Αγκαριας, 09:00-10:00
  102. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 10:30-12:15
  103. Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 13:00-14:45
  104. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-15:00
  105. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
  106. Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
  107. Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00
  108. Πιερία, Αστική Σχολή, Κατερίνη. 08:30-15:30
  109. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
  110. Πρέβεζα, Δημαρχείο Θεσπρωτικού, Θεσπρωτικό, 09:00-10:30
  111. Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Καναλακίου, Καναλάκι, 11:00-13:00
  112. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
  113. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  114. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-14:00
  115. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  116. Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, Κρεμαστή, 09.00-14.30
  117. Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00
  118. Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00
  119. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  120. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
  121. Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-14:00
  122. Τήνος, Κ.Υ. Τήνου, 08:00- 16:00
  123. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  124. Τρίκαλα, 5ο ΚΑΠΗ,10:30-15:30
  125. Τρίκαλα, Πλατεία Πλατάνου, 08:30-09:30
  126. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
  127. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00-15:00
  128. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-14:30
  129. Φλώρινα, Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08:30 – 14:30
  130. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας. 09.00-14.00

  131. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  132. Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
  133. Χαλκιδική, Άγιος Νικόλαος, Προαύλιος Χώρος ΓΕΛ Αγίου Νικολάου, 09:30 – 14:30

  134. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30
  135. Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00
  136. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
  137. Χίος, ΚΑΠΗ Χίου Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Διαβάστε όλα τα τελευταία νέα | Ενημερωθείτε

Ακολουθείστε το Cityportal.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι όλα τα τελευταία νέα

Cityportal.gr Live ενημέρωση: O κορωνοϊός λεπτό προς λεπτό στην Ελλάδα και παγκοσμίως